Fibo sąrama

Apie šį produktą

"Fibo" sąramos - tai armuotos lengvosios keramzitbetonio sijos, skirtos iki 2,5 m pločio angoms perdengti. Armavimui naudojamas erdvinis armatūros karkasas,kuris yra padengtas apsauginiu sluoksniu nuo korozijos. Sąramų plotis ir aukštis atitinka blokelių sistemos standartinius išmatavimus, o ilgis priklauso nuo angospločio, t. y. 1190-2990 mm. Tikslus sąramų pavadinimų sąrašas pateiktas ir leidžiamosios apkrovos ir įlinkių vertės nurodytos skiltyje TECHNINIAI DUOMENYS. Renkantis sąramas atsižvelgiama į angos matmenis,sienos plotį ir sąramos apkrovą. "Fibo" sąramos nėra skirtos didelėms apkrovoms, todėl rekomenduojame apkrauti sąramas tolygiai ir vengti koncentruotos apkrovos. Esant galimybei ant sąramos reikia sudėti 3-4 blokelių eiles, kad susidarytų arkos efektas, dėl kurio didžioji apkrovos dalis pasiskirstytų ir sumažėtų apkrova sąramai. Eksperimentai parodė, kad viena papildoma blokų eilė padidina sąramos pajėgumą apkrovai maždaug 1,5 karto."Fibo" sąramas visada reikia montuoti sąramos etiketėje nurodyta UP kryptimi, kitaip montuoti DRAUDŽIAMA. Sąramoje esanti armatūra veikia tik viena kryptimi ir tokiu būdu užtikrinama leidžiamoji apkrova. Jei sąrama sumontuota kitaip, apkrovos veikiama sąrama gali išsilenkti ir, blogiausiu atveju, sulūžti. Būna atvejų, kai gaminio etiketė neįskaitoma arba jos nėra ir sunku suprasti, kaip montuoti sąramą, tačiau tokiu atveju galima atpažinti sąramos apatinę dalį pagal plastikines detales (jos yra apačioje). Galima vadovautis paprasta taisykle dėl atraminio paviršiaus ilgio: jei anga yra mažesnė nei 1,5 m, atraminio paviršiaus mažiausias ilgis turi būti 120 mm, o kai anga yra ilgesnė nei 1,5 m, atraminio paviršiaus mažiausias ilgis turi būti 250 mm. Sąrama turi remtis ant viso blokelio. Taip užtikrinamas geresnis apkrovos paskirstymas mūre, taip pat sumažėja įtrūkimų sąramos atraminiame paviršiuje rizika.

Spausdinti produkto aprašymą (PDF)

Produkto aprašymas spausdinimui

Eksploatacinių savybių deklaracija (DoP)

Eksploatacinių savybių deklaracija (DoP) Fibo sąrama

Patarimai

„Fibo“ sąramas statybų metu reikia tinkuoti, kadbūtų užtikrintas atsparumas ugniai (R30) ir armatūraapsaugota nuo korozijos.

„Fibo“ sąramų nepatariama naudoti statant vandeniuinelaidžias konstrukcijas ir aplinkoje, kurioje yradidelis fluorido kiekis.

„Fibo“ sąramų nepatartina apkrauti koncentruotaapkrova ties viduriu. Koncentruotą svorį pagalgalimybes reikia išdėstyti

Sąramų matmenys ir apytikrė masė

Maksimali leistina sąramos apkrova   kN* (į tiesinį metrą) ir įlinkis mm: